تبلیغات
آی ام جاوا - فروشگاه اینترنتی چیست ؟ و چگونه یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنیم؟

تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرفته اید . ممکن است چند روز پیش در این مورد شنیده اید و می خواهید ببینید فروشگاه اینترنتی چیست ؟ ممکن است چند روزی است که در این باره مشغول به تحقیق و ارزیابی هستید . با افرادی مشورت کرده اید راه اندازی فروشگاه اینترنتی. و ممکن است به عنوان یک مساله کشف نشده فقط به دنبال درک چنین کسب و کاری هستید .و حتی ممکن است یک پیشرفته هستید که به دنبادلشیوه های جدید ی هستید .

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
اما همین الان سوالات ی ذهن شما را به مشغول ساخته و درست آنها را درک نمی بکنید . من چون مشاور هستم و تلفن های افراد مختلف از سر تا سر کشور را در این مورد شنیده ام کم و بیش می دانم سوالات ی که در ذهن شما می گذرد چیست .باید بگویم که این برای اولین بار است که قصد دارم جواب این مسائل را صادقانه بگویم . همواره از گفتن آنها به دیگران خودداری کرده ام . ولی قصد دارم در اینجا مکتوب تمام آن ها را به شما بگویم . رازهایی بسیار شگرف که ممکن است خلاف میل بسیاری از دست اندرکاران این شغل باشد که اینگونه آنها را در معرض دید افراد دیگر قرار دهم . اگر این مطالب را به دقت بخوانید و تحلیل بکنید می توانم به شما قول بدهم که ضرر نخواهید کرد و به اقطعا ل قوی سود خواهید کرد .

مسائل معمولی که در این باره پرسیده می شود

نرخ راه اندازی اولیه اش چقدر است ؟
باید تعرفه ای برای طراحی راه اندازی وب وب سایت پرداخت کنم ؟
نمی دانم نقطه شروع برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی چست ؟
فروشگاه اینترنتی مجوز می خواهد ؟
در آمد تقریبی این شغل چقدر است ؟
چگونه می شود یک سایت فروشگاه اینترنتی داشت ؟
چگونه باید کالاها ارسال شوند به دست مشتری برسند ؟
چه محصول یا چه خدماتی را باید در اینترنت برای فروش بگذارم ؟
چطور مشتری سفارش می دهد ؟
چطور من اطلاعات مشتری را می بینیم؟
مشتری باید در لحظه خرید هزینه را بدهد ؟ چگونه به من اعتماد خواهد کرد ؟
آیا امکان ارسال سفارش از طریق اداره پست وجود دارد ؟
کالایی که من برای فروش در نظر گرفته ام کالای ویِژگزینشه است که با تمام کالاهایی که در اینترنت دیده ام مفرق است چگونه باید دست به فروش آن در اینترنت بزنم چگونه آن محصول یا خدمات را به دست مشتری برسانم ؟
می توانم این شغل را به عنوان شغل دومم مصرف کنم ؟
برای این کار باید افرادی را استخدامی کنم ؟
چنانچه در این کار افردای وجود دارند که سالها کار کرده اند ! پس چه جایی چه در آمدی برای من وجود دارد ؟ در بین هزاران هزار وب وبسایت چه دلیل ی وجود دارد که مشتری از وب سایت من خدمات یا کالاها مورد نظر خود را خرید نماید ؟در ادامه باید به شما خبرهای خوب ی بدهم اما خبرهای بدی هم در راه است . اما خبرهای بهتر آن بسیار بیشتر شوق انگیز تر است و ممکن است کامل خبرهای بد را فراموش بکنید . در ابتدا به سراغ های خوب می روم تا بتوانم انگیزه کافی را داخل شما ایجاد کنم .

نرخ راه اندازی

تعرفه راه اندازیمی خواهم تعرفه راه اندازی دقیق این شغل را به شما بگویم . تمام ی ما کسب و کارهای مختلف ی را دیده ایم که گاهی از آنها به شکوفایی های بسیار قابل توجه ی می رسند و گاه بعضی از آنها با شکست روبرو می شوند . تمام ما شرکـت هایی را دیده ایم که با سرمایه کلان شروع به کار می کنند در ادامه شکست می خورند گاه شرکت هایی را دیده ایم که با هزینه اندک شروع به کار می کنند و به بزرگترین شرکت ها تبدیل می شوند. ممکن است شما هم مثال قدیمی هرچقدر که پول بدهی آش خواهی خورد را شنیده اید . ممکن است منظور من را فهمیده باشید . من می خواهم بگویم که سطوح مختلف ی وجود دارد . هرکس بسته به شرایط تصمیم خواهد گرفت . چنانچه کسی دارای سرمایه ی مناسبی است . با فکر و تعرفه به موقع و کار صحیح جواب بهتری خواهد گرفت . ولی خبر بهتر این است که برای افرادی که سرمایه ای برای شروع هم ندارند این کار می تواند برای آن ها هم در آمد زا باشد .

در حالت اولیه شما می توانید با صرف صفر تومان کسب کار اینترنتی خود را شروع کنید . اصلا نگران نباشید تمام ترفند ها و روش ها را به شما خواهم گفت.

در حالت ثانویه که کمی خوبتر است ، شما می توانید با نرخ ای کمتر از میلیون تومان بسیار خوبتر شروع به کار بکنید ، به هر حال توصیه منراهنمای دوم است .روش دومروش بهتری است.
اما من به شما قول خواهم داد که هر دوراهنمای را به شما روش دهم .

این تعرفه ها کمترین هزینه های ممکن بابت راه اندازی یک وب وب سایت فروشگاه ساز مناسب و یک قرارداد با اداره پست است .


شروع راه اندازی فروشگاه اینترنتی

شروع راه اندازی

نقطه شروع اینجاست که شما :


تصمیم به راه اندازی این شغل بگیرید.
چه کالا یا خدماتی را برای فروش دارید ؟ یا اصلا کالای خاصی برای فروش انتخاب نکرده اید ؟
راه اندازی وب سایت و شروع محتوا دادن به وب سایت و راه اندازی آن .
جذب مشتریان و افرادی که به دنبال کالا یا خدمات شما می باشند .


اما در مورد 2 باید بگویم که چنانچه کالای خاصی گزینش کرده اید این کالا باید خصوصیات ی خاصی داشته باشد و یا برای انجام پروسه خرید تا دریافت آن بوسیله مشتری باید برای هر وهله روش خاصی را به کار گیرید .

کالا خدمات قابل فروش در اینترنت

کالای شما هر چیزی می تواند باشد ( پوشاک ، خوراک خدمات ، وسایل دیجیتال ، تور های تفریحی ، فروش کارت های اعتباری ، حیوانات پرنده .... خودورو) ،
می دانم تعجب کرده اید ولی تمام اینها باروش خاصی به فروش می رسند به دست مشتری می رسند . شما باید فرایند فروش تحویل کالا به مشتری بسته به خدمات خود گزینش ، طراحی و مدیریت بکنید . به عنوان مثال چند نمونه فروش خدمات کالا را برای شما مثال خواهم زد اما قبل از آن نیاز است انواع روش های پرداخت هزینه یا خدمات شما را توسط مشتری به شما بگویم .

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین به این معنا است که مشتری از قبل از تحویل کالا یا خدمات هزینه آن را به صورت آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت نماید . در اینراهنمای مشکلات ی وجود دارد که حاوی :

عدم اعتماد مشتریان پرداخت پیش از تحویل
عدم وجود سیستم پرداخت آنلاین در بسیاری از وب سایت ها

محاسن :

مقرون به صرفه بودن و گردش سریعتر پول در مجموعه یا سازمان شما
بریدن دست های دیگر ( پست ، مجموعه های خرید پستی ... )

روش خرید پستی

روش خرید پستی روشی است که شما در طی آن قرار دادی با اداره پست می بندید . ابتدا اداره پست موظف است که ماموری را جهت جمع آوری مرسوله ها به محل فروشگاه شما ( منزل دفتر تجاری ، مغازه ... ) بفرستد تا مرسوله های شما را دریافت نماید و پس آن ها را به درب منزل مشتری شما در هر شهر و یا استانی که باشد برساند بعد از تحویل به مشتری هزینه آن را دریافت و به حساب شما واریز نماید .

محاسنروش خرید پستی:

اعتماد مشتری مشتری از پرداخت نرخ دیگر استرس نخواهد داشت نیازی به اعتماد به فروشنده نیست برای چه که مشتری بعد از تکمیل فرم سفارش منتظر خواهد ماند تا کالای مورد نظر به دستش برسد دیگر هزینه ای را زودتر از تحویل نخواهد پرداخت . بعد از رسیدن مرسوله به دست مشتری مامور اداره پست هزینه را از مشتری دریافت خواه کرد.

پیشگیری از درگیر شدن با مشتری ، مسایل حسابداری و نیاز به مراجعت به اداره پست و یا ارسال با پیک.


معایبروش خرید پستی :

درگیر شدن با کمپانی های وابسته و پرداخت درصد از فروش بین تا پنج درصد .


وجود سفارشات برگشتی که بزرگترین عیبآموزش خرید پستی است . به این مفهوم که فروشنده سفارش مشتری خود را بسته بندی و تحویل مامور پست می دهد . اداره پست بسته را به آدرس مورد نظر می برد اما به دلایل مختلف از عبارت : تحویل نگرفتن مشتری همراه نداشتن پول در موقع تحویل به مشتری ادعای مشتری که سفارش نداده است ، مزاحت ... سفارش برگشت می خورد و تعرفه ارسال این سفارش از فروشنده کسر خواهد شد . این بزرگترین ایراد وارد به نحوه خرید پستی است .همان گونه که قبلا اشاره شد . فروشنده باید کل فرآیند پرداخت هزینه تحویل کالا یا خدمات طراحی و مدیریت نماید . برای این که شما با این مفهوم آشنا شوید . چند مثال زیرا را بخوانید.


یک وب وبسایت فروش کارت شارژ اپراتور های مختلف تلفن همراه :


در وهله اول مشتری وارد وبسایت شما می شود . نوع کارت شارژ خود را گزینش می نماید ( ایرانسل ، همراه اول ، و .. ) پس قیمت آن را انتخاب می نماید .سایت ایمیل شماره تلفن مشتری را گرفته و بعد از پرداخت نرخ کارت شارژ ، شماره رمز را به ایمیل و موبایل مشتری ارسال می نماید .یک فروشگاه عینک آفتابی :

ابتدا مشتری وارد سایت می شود . مدل های مختلف را با عکس های آنها مشاهده می نماید وفرم خرید را پر می نماید نهایتا در وهله انتها وبسایت فرمی به مشتری نمایش می دهد که می تواند یکی ازشیوه های خرید را گزینش نماید .

1 - خرید پستی : یعنی تکمیل سفارش گرفتن آدرس شماره تلفن از مشتری و ارسال و دریافت درب منزل و پرداخت بوسیله مشتری .

2- پرداخت آنلاین : پرداخت توسط کارت های عضو شتاب ارسال توسط فروشنده .

یک فروشگاه کالای دیجیتال :


فرض بکنید یک مشتری به سایتی وارد می شود آیا عقلانی است که یک تلویزیون ال ای دی 42 اینچ سفارش دهد و از طریقشیوه خرید پستی کالای خود را دریافت نماید ؟ حال به این فکر بکنید که این تلویزیون با این اندازه و قیمت به درب منزل مشتری برود مشتری اعلام پشیمانی از خرید نماید ؟ پس این تلویزیون برگشت بخورد احیانا در راه کمی آسیب ببیند ؟ کمی به این مورد فکر بکنید .

آری کمی جک به نظر می رسد ، پس راهکار چیست ؟

راهکار اول این است که شما سایت معتبر هستید که مشتریان کامل شما را می شناسند و به شما اعتماد کافی دارند حاضرند تعرفه را پیشاپیش هرچه که باشد پرداخت می کنند اما ممکن است آنقدرها هم اعتبار نداشته باشید . پس چه باید بکنید ؟

به عنوان مثال روشی را به شما معرفی خواهم کرد اینروش به این ترتیب است که شما ابتدا به مشتری اعلام خواهید داشت که ابتدا باید یا کل هزینه یا ده درصد از نرخ را پرداخت نماید پس بقیه هزینه را در موقع تحویل پرداخت خواهید کرد . به این گونه می توایند بسیاری از مسائل را پیشگیری بکنید .

فروش خودرو :


یک کمپانی عرضه کننده خودرو را در نظر بگیرید. این کمپانی می تواند همه فرآیند خرید را از طریق اینترنت با مشتری دنبال نماید ؟ قطعا خیر. وب سایت هایی با کالاهای این چنینی می توانند برای معرفی محصولات خود به مشتریان از اینترنت استفاده کنند و حتی مراحل اولیه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد. در واقع اینترنت برای این گونه وب سایت ها مکانی است برای معرفی کالاها و مراحل غیر حضوری ثبت نام اما باز شرایط زیرساختی که هم اکنون وجود دارد نمی تواند همه مراحل غیر حضوری باشد .

مجوز برای راه اندازی فروشگاه


شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی در حال حاضر به مجوزی نیاز ندارید . بیش از 96 درصد فروشگاه هایی که شروع به کار کرده اند و برخی از آنها حتی در آمد سرسام آوری دارند مجوزی ندارند . در حال حاضر تنها علت ی که مجوز برای راه اندازی فروشگاه اینترنتیوجود دارد مجوز نماد اعتماد ملی است که می توانید آن را از وزارت صنعت معدن بگیرید .

ممکن است فکر بکنید که کار سختی باشد در حالی که اینطور نیست گرفتن نماد اعتماد الکترونیک فرآیند بسیار آسان است که به صورت آنلاین انجام می شود حتی اگر دانشجو هستند که در منزل پدر که آن اجاره ای است قصد گرفتن این نماد را دارید این عمل قابل انجام است خیلی نگران نباشید . برای دریافت این نماد فقط کافی است به وبسایت enamad.ir مراجعه بکنید و مراحل آن را طی بکنید . اما این نماد با تعداد ستاره های مختلف وجود دارد. که اگر نماد دو ستاره بخواهید کمی دشوار تر از نماد تک ستاره است .درآمد تقریبی این شغل چقدر است ؟

یعنی چنانچه شما یک فروشگاه اینترنتی ایجاد بکنید شروع به کار بکنید چقدر در آمد خواهید داشت ؟ جواب من به شما بسیار واضح و روشن است .

قبل از آن که در مورد در آمد با شما سخن بگویم .به چند نکته توجه فرمایید . هیچ کاری در جهان وجود ندارد که زحمتی نبرد و هر چه آدم بیشتر تلاش نماید قطعا جواب بیشتری می گیرد . و مساله دیگری وجود دارد که هرکس به اندازه نرخ ای که می نماید جواب می گیرد.

تا کنون که در این شغل هستم افراد بسیار بسیاری را دیده ام که به سمت این شغل می آیند. باید بگویم که متاسفانه تعداد بسیاری در حدود 50 در صد از افرادی که به سمت این شغل می آیند با ناراحتی از این شغل به بیرون می روند . آنها به محض جواب نگرفتن در روزهای آغازین این کار را رها کرده یک شکست به شکست های اضافه می کنند . ولی بسیاری نیز شکست ها را تحمل می کنند و به سود دهی های کلانی می رسند که در فکر شما نیز نمی گنجد.

باید بگویم که در آمد این شغل بسیار متغیر است و هر چه از آن انتظار داشته باشید به شما جواب می دهد . ممکن است دانشجویی باشید اندازه تعرفه های دانشجویی از آن انتظار داشته باشید . ممکن است به عنوان شغل دوم از آن استفاده بکنید و انتظار در آمدی علاوه بر سازمان انتظار داشته باشید. ممکن است شغل اصلی شما باشد و انتظاری بسیار بیشتر داشته باشید که تمام نرخ های زندگی شما را تامین نماید . در پله بعدی که من به شما توصیه می دهم این است که انتظار بی نهایت از این شغل را داشته باشید برای چه که من در طول مدت کاری خودم افرادی را دیده ام که به سودهای بسیار کلانی رسیده اند .

چکیده حرف هایم را اینگونه به شما خواهم گفت که : در آمد این شغل بسیار مناسب است ، درصد سود دهی آن از بسیاری شغل های دیگر بالاتر است و تنها باید کار و تلاش شبانه روزی کرد تا به هدف خود نایل شوید .چطور می شود یک سایت فروشگاه اینترنتی داشت


راه اندازی وب وب سایت فروشگاه اینترنتی


شما حتی با استفاده از بلاگ هم می توانید این شغل را شروع کنید . اما چنانچه نرخ اندکی بکنید یک فروشگاه ساز متناسب با کار را انتخاب بکنید قطعا بهترین نتیجه ها را خواید گرفت .فروشگاه ساز های بسیاری در فضای اینترنت وجود دارد که نمونه از آن همین فروشگاه ساز پروفی است که از صفحه اصلی می توایند اطلاعات آن را ببیند و آن را تهیه بکنید .
چه دلیل ی وجود دارد که افراد از وبسایت من خرید کنند در حالی که شرکـت هایی با وب سایت های بهتری وجود دارند ؟


جواب این است که شما برای خود فرد کاملا جدا با ذهن جدا و در آمد جداگانه هستید . ممکن است شما در وب سایت کوچک در آمدی داشته باشید که چنانچه درصد سود دهی آن را محاسبه کنند از شرکـت های بزرگ بیشتر است . می دانم می خواهید بپرسید که چکار باید کرد ؟

نکات کلیدی را برای شما می نویسم

1 - کالای ویِژگزینشه بفروش برسانید : این به این مفهوم است که کالاهایی را انتخاب بکنید که هر فرد در خیابان یا بازار عادی نمی تواند پیدا نماید . به عنوان مثال محصول ویِژگزینشه که در مهمانی چند روز پیش یا گشت و گذار با دوست ها تان آن را دیده اید و از دیدن آن حیرت زده شده اید . هر چه این کالا بازار ها کمتر باشد بهتر است .

2- با اعداد و رقم ها و اسامی گیم کنید : این بدان مفهوم است که شما باید باآموزش ها تکنیک هایی که در مورد آنها بعدا حرف خواهم کرد . یعنی یک محصول ویِژگزینشه را با قیمتی مفرق در اینترنت قرار دهید

3- بهترین بودن در یکی ازآموزش های فروش ( تبلیغات ، ارسال هرزنامه ، بالاتر بودن در نتایج جستجو ، و .... )

که آنها را کاملا برا شما توضیح خواهم داد .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
How do you get rid of Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 11:14 ق.ظ
Thanks in support of sharing such a good idea, article is nice, thats
why i have read it fully
How do you stretch your Achilles?
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:53 ب.ظ
Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world all is accessible
on web?
What do you do for Achilles tendonitis?
شنبه 14 مرداد 1396 08:47 ق.ظ
Hi there to every body, it's my first visit of
this web site; this webpage consists of awesome and truly fine stuff in favor of visitors.
What do you do when your Achilles tendon hurts?
سه شنبه 10 مرداد 1396 07:59 ق.ظ
This is very interesting, You're a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Also, I have shared your site in my social networks!
BHW
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 07:39 ب.ظ
continuously i used to read smaller posts which also clear their motive, and that
is also happening with this post which I am reading
at this time.
manicure
یکشنبه 3 اردیبهشت 1396 05:04 ق.ظ
Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the amazing spirit.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 08:52 ق.ظ
Keep on working, great job!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 01:47 ق.ظ
Somebody necessarily help to make significantly posts I might state.
This is the first time I frequented your website page and up to now?
I amazed with the analysis you made to create this actual put
up amazing. Fantastic activity!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:30 ب.ظ
It's an remarkable article in favor of all the online viewers; they will get advantage from it I am sure.
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 01:29 ب.ظ
Just wish to say your article is as surprising.
The clearness on your publish is simply spectacular
and i can think you're an expert in this subject. Fine along with
your permission let me to take hold of your RSS feed to keep updated with
forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable work.
الناز
دوشنبه 7 دی 1394 11:13 ق.ظ
سلام گلم باشه راستی یه وبلاگ طراحی کردم و تمام کسایی که وبلاگ خوب و باحال دارند رو دعوت به تبادل لینک کردم . از تو هم دعوت می کنیم به جمع ما بیای
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر