پایان نامه مدیریت

انتها نامـه تحصیلی کارشناسی ارشد دکتری مدیریت براساس یک استاندارد جهان ی از پنج بخش تشکیل شده است. بعد از نگارش انتها نامـه مدیریت برای آنکه انتها نامـه جلد شود باید به صورت زیر تنظیم گردد :

۱- صفحه عنوان

۲- پیشگفتار و در صورت نیاز تشکر قدر دانی

۳- فهرست مطالب

۴- فصل اول – طرح تحقیق

۵- فصل دوم –قبلی ه تاریخی تحقیق

۶- فصل سوم _روش تحقیق

۷- فصل چهارم _ ارائه یافته های تحقیق تجزیه ارزیابی آن

۸- فصل پنجم _ خلاصه تحقیق ارائه توصیه ها

۹- فهرست منابع مآخذ

۱۰- پیوست

۱- عنوان تحقیق
عنوان تحقیق و صفحه اولین صفحه انتها نامـه است. برخی وقتها صفحه عنوان درست مانند جلد انتها نامـه طراحی می‌شود. صفحه عنوان حاوی اطلاعات زیر است:

الف) عنوان انتها نامـه

ب ) نام کامل استاد راهنما

ج ) نام کامل محقق یا محققین

د ) نام مرکز یا دانشگاهی که انتها نامـه در آن تگذشته میگردد .

ذ ) نوع مدرک ( برای مثال : انتها نامـه دوره کارشناسی اافزایش مدیریت )

و ) تاریخ ارایه انتها نامـه

۲) پیشگفتار و تشکر قدر دانی
صفحه تشکر و قدردانی الزامی نیست ولی مرسوم است که صفحه را به تقدیر و تشکر اختصای می‌دهند. محقق میتواند در پایین پیشگفتار هم از فرد یا افراد با موسساتی که او را در انجام تحقیقش یاری و راهنمای ی کرده اند ، سپاسگزاری نماید .


۳) فهرست مطالب
فهرست مطالب و شماره صفحه مطالب اکثرا ٌ حاوی سه بخش است. دقت بکنید فهرست مطالب با حروف الفبا شماره صفحه می‌خورد.

فهرست عناوین شماره صفحه هر مطلب

فهرست جداول شماره صفحه هر جدول، در صورتیکه جدول وجود داشته باشد.

فهرست تصاویر شماره صفحه هر تصویر ، در صورتیکه تصویر وجود داشته باشد.

۴) فصل اول: طرح تحقیق یا کلیات پژوهش
طرح تحقیق یا کلیات پژوهش فصل اول انتها نامـه و بسیار زیاد مشابه پروپوزال است. مهمترین سری های طرح تحقیق عبارتند از :

۴-۱- عنوان تحقیق ؛ باید شناختی دقیق و روشن از مورد تحقیق را عرضه دارد و خالی از هرگونه ابهام و پیچیدگی باشد .

۴-۲- مقدمه یا تاریخچه ای از مورد تحقیق : در این بخش مختصری از نظرات نتایج بررسی ها و تحقیقات مربوط به موضوع و یا مسایل مشکلات حل نشده در این حوزه همین طور تذکر و علاقه جامعه به این موضوع اشاره می شود .

۴-۳- تعریف مساله تحقیق : در این قسمت محقق موضوع مورد علاقه یا نیاز حس شده خود را در حوزه تحقیق بیان میدارد و عوامل موجود در موقیعت را تعریف و تعیین می نماید .

۴-۴- هدف یا هدفهای کلی تحقیق : این پارت بایستی با عبارات مثبت و کلی طرح شود اززیاد شدن مطالب پرهیز شود

۴-۵-روش انجام تحقیق : در این سری پژوهشگرآموزش کاری خود را بیان میدارد نحوه های گوناگونی را که در گرد آوری مطالب به کار برده ذکر می نماید و همچنین اگرآموزش آماری خاصی را در تولید و ساخت و تدوین اطلاعات به کار برده آن شیوه را بیان می نماید و بیان آن یکی از ملزومات است .

۴-۶-ا همیت و ارزش تحقیق : با توجه به تشابه این پارت از طرح تحقیق با تعریف موضوع تحقیق که در آن محقق نیاز خود را در آگاهی به نتایج بررسی عنوان میسازد ، در این سری منابع شخصی یا علمی که از خاتمه تحقیق به محقق دست میدهد ، بحث می شود .

۴-۷- محدودیت های تحقیق : محدودیت هایی که کنترل آن از عهده محقق خارج است مانند انتخاب نوع بافته ها و یا زیر اندازها دیگر محدودیت هایی که کنترل آن در دست محقق است مانند موضوع و مکان تحقیق و ...

۴-۸- تعریف کلمه ‌ها: در این بخش محقق بایستی واژه های کلیدی تحقیق را بر اساس منابعی معتبر به صورتی فرد دی تعریف نماید .

۵) فصل دوم: قبلی ه تحقیق یا ادبیات پژوهش
در این بخش بر طبـق مطالعات قدیم ، مبانی نظری پژوهش بیان می شود. منظور از مبانی نظری ارائه تعاریف مفاهیم بکار رفته در پژوهش به صورت روشن است و بایستی بر اساس مطالعات معتبر قبلی صورت گیرد. در بخش دوم ادبیات پژوهش به ارائه مطالعات مشابه که قبلاً بوسیله محققان دیگر صورت گرفته پرداخته می شود. اگر درباره سازمانی ویِژگزینشه تحقیق میکنید باید بخش از فصل دوم را در میزان سه تا جهار صفحه به معرفی سازمان مربوط اختصاص دهید.

۶) فصل سومآموزش تحقیق :
در این بخش نوع پژوهش بر اساس هدف ماهیت معرفی می شود. همین طور شیوه گردآوری داده ها بیان می شود. اکثرا ٌ پژوهش های علمی ازروش های مطالعه میدانی و کتابخانه ای برای گردآوری داده ها اطلاعات استفاده می کنند. همچنین جامعه آماری و در صورت لزوم نمونه آماری معرفی می شوند. پس گزاره های پژوهش ( فرضیه ها یا سوالات ) ارائه می گردد. همین طور آزمونهای آماری مورد استفاده و پروگرام تجزیه و نقد داده ها معرفی می شود. به بحث مقدمه ای برآموزش تحقیق رجوع بکنید .

۷- فصل چهارم: یافته ها و تجزیه تحلیل آنها
در این بخش بر اساس داده های بدست آمده با توجه به روشهای آماری مناسب به تجزیه و نقد داده ها ازمون فرضیه های پژوهش پرداخته می شود. اکثرا جهت بیشتر شدن دقت محاسبات پروگرام های آماری مانند SPSS بکار گرفته می شود. این تحلیل اساس پژوهش علمی است.

۸- فصل پنجم: خلاصه تحقیق و توصیه ها

این فصل حاوی دو قسمت اصلی یکی خلاصه تحقیق دیگری توصیه ها است. خلاصه مناسب ترکیبی از دو نوع اطلاعات است : اطلاعات یافته هایی که محقق از تحقیق جاری خویش به دست آورده است. دوم اطلاعات یافته هایی که محقق از طریق مطالعه تحقیقات و نوشته های دیگران جمع آوری کرده است.

بعد از خلاصه انتها نامـه می بایست محدودیت‌های تحقیق بیان شود. ذکر سه الی پنج مورد کافی است.

درنهایت باید توصیه ها ارائه شود: پیشنهاد برای محققان آینده، پیشنهاد به سازمان مورد تحقیق و توصیه های عمومی که در هر مورد باید سه یا چهار پیشنهاد بیان شود. پیشنهاد می بایست جهت استفاده‌کنندگان چراغ باشد.

۹- فهرست منابع مآخذ
در این بخش تمام منابع مآخذ مورد استفاده ارائه می‌شود. فهرست نویسی قوانین ویِژگزینشه خودش را دارد. اکثرا ٌ ازروش APA جهت نوشتن فهرست منابع مصرف می‌شود. به روش نوشتن فهرست منابع رجوع بکنید .

۱۰- پیوست
حاوی مطالب مدارکی است که در درک فهم خواننده از انتها نامـه کمک چندانی نمی نماید و میتوان از سوال نامـه ها آزمونها نامـه های نوشته شده به افراد موسسات وبقیه وسایل جمع اوری اطلاعات نام برد .


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic